Veckoauktion den 6 april 2009

  • Order by

  • 8066 Fat
    2 st Holmegaard, Per Lütkens
    Stopped

    6 april at 18:51
  • 2280 Fat
    3 del, Arabia, längd: 13-30
    Sold: SEK 1500

    Sold den 6 april 2009
  • 2686 Fat
    Sold: SEK 450

    Sold den 6 april 2009
  • 2155 Fat
    Jugend Metall, diameter: 15
    Sold: SEK 250

    Sold den 6 april 2009
  • 7810 Fat
    Kunglig Dansk, krabba, diameter: 16
    Sold: SEK 250

    Sold den 6 april 2009
  • 7811 Fat
    Kunglig Dansk, kräfta, diameter: 16
    Sold: SEK 250

    Sold den 6 april 2009
  • 2335 Fat
    På fot, 2 st 1800-tal Kina, höjd: 4
    Sold: SEK 450

    Sold den 6 april 2009
  • 2745 Fat
    Rörstrand, diameter: 35
    Sold: SEK 100

    Sold den 6 april 2009
  • 8044 Fat
    teak, signerad N C C Danmark, längd: 55
    Sold: SEK 250

    Sold den 6 april 2009
  • 2694 BOWL
    Elisabeth, Kosta Dia:27
    Sold: SEK 200

    Sold den 6 april 2009
  • 2112 BOWL
    Gunnar Nylund (1904-1997), längd: 16
    Sold: SEK 350

    Sold den 6 april 2009
  • 2152 BOWL
    Gustavsberg studio, Stig LIndberg, höjd: 9
    Sold: SEK 550

    Sold den 6 april 2009
  • 2113 Skrin
    Sold: SEK 300

    Sold den 6 april 2009
  • 2468 Skrin
    Silver Graverad: Aktiebolaget atomenergi, längd: 19
    Sold: SEK 850

    Sold den 6 april 2009
  • 2241 WRITING DESK
    1950-tal, Teak, längd: 110, djup: 55, höjd: 73
    Sold: SEK 500

    Sold den 6 april 2009
  • 2364 Stol
    1920-tal, björk
    Sold: SEK 300

    Sold den 6 april 2009
  • 2229 CHAIRS
    Sold: SEK 2100

    Sold den 6 april 2009
  • 6857 CHAIRS
    Sold: SEK 1600

    Sold den 6 april 2009
  • 8065 VASE
    Holmegaard Per Lütkens 1960, höjd: 25, 5
    Sold: SEK 200

    Sold den 6 april 2009
  • 2324 VASE
    Ilse Claeson Rörstrand, höjd: 16
    Sold: SEK 350

    Sold den 6 april 2009
  • 2370 VASE
    Jugend Nysilver, höjd: 32
    Sold: SEK 300

    Sold den 6 april 2009